آسانسورهای خورشیدی شرکت پار کنترل تحولی نوین در صنعت آسانسور ایران

 
تاریخ انتشار: شنبه, 1394/02/05 - 23:09 توسط پار

آسانسورهای خورشیدی شرکت پار کنترل، با فناوری آسانسور خورشیدی و با استفاده از تکنولوژی Green Motion حرکت نوینی در عرصه صنعت آسانسور ایران می باشد. در این زمینه مصاحبه ای با مدیر این شرکت صورت گرفته که اطلاعات کاملتری را ارائه می نماید.

با توجه به بحران انرژی و افزایش سرسام آور قیمت حامل های انرژی، کاهش مصرف انرژی در لوازم خانگی و مخصوصا" آسانسور و پله برقی که از دستگاههای پر مصرف انرژی و جدایی ناپذیردر ساختمان ها بوده، امری ضروری و مهم می باشد.

 

آسانسور خورشیدی و تکنولوژی گرین موشن www.parslift.com


گروه آسانسوری پارلیفت یکی از شرکتهای پیشگام در نوآوری های نوین در صنعت بوده و در سومین نمایشگاه بین المللی صنعت آسانسور و پله برقی، طی سمیناری به معرفی تکنولوژی حرکت سبز در روز 26 بهمن 1391 پرداخت.

در همین رابطه مقاله آسانسوری که با قطع برق شهر کار می کند نیز در تاریخ اول بهمن ماه 1391 در این سایت منتشر گردید.

یکی دیگر از دستاوردهای شرکت پارلیفت سیستم کنترل مقصد Destination Control  با نرم افزار EMS (Elevator Management System  می باشد.

علاقمندان می توانند به صورت آنلاین سیستم کنترل مقصد آسانسورهای (9 دستگاه آسانسور) مرکز خرید پلادیوم واقع در خیایان ولی عصر، خیابان مقدس اردبیلی را در غرفه شرکت پار کنترل، سالن شماره 12 چهارمین نمایشگاه بین المللی آسانسور و پله برقی تهران از نزدیک شاهد باشند.

آسانسورهای مرکز پالادیوم مجهز به سیستم کنترل مقصد شرکت پار کنترل می باشد www.parslift.com


با توجه باینکه شرکت پار کنترل  اولین تولید کننده آسانسور خورشیدی در ایران می باشد، توجه علاقمندان به نوآوری های نوین در صنعت آسانسور ایران را به مصاحبه جناب آقای مهندس مجید پار با ویژه نامه ایران لیفتکیس (دنیای اقتصاد) جلب می کنیم:

استفاده از انرژی خورشیدی در راه اندازی آسانسور به چه صورت و از چه زمانی آغاز شد؟

پاسخ: از آغاز بحران انرژی و افزایش روز افزون قیمت حامل های انرژی، بحث بهبود راندمان و کاهش مصرف انرژی در لوازم خانگی بسیار مهم و ضروری بوده و آسانسور به عنوان یکی از مصرف کنندگان منابع انرژی در ساختمان از این امر مستثنی نیست.
استفاده از پنل های خورشیدی برای راه اندازی آسانسور، مستلزم داشتن موتورهای آسانسور با ولتاژ و مصرف پائین است که این امر با اختراع تکنولوژی لیبروکا در آلمان و ساخت موتورهای گیرلس ولتاژ پائین مقدور شده و می توان با برق شبکه خانگی (برق تکفاز 220 ولت) راه اندازی کرد.

چنانچه با استفاده از پنل های خورشیدی ولتاژ و جریان مصرفی یک آسانسور را تامین کنیم، برق شهر به عنوان پشتیبان استفاده می شود.

بعد از راه اندازی آسانسور با تکنولوژی Green Montion از حدود سه سال پیش، از یکسال قبل نیز اقدام به راه اندازی آسانسور خورشیدی کردیم.

اختراع موتورهای گیرلس با تکنولوژی لیبروکا چگونه به ایجاد تکنولوژی Green Montion کمک کرد؟

پاسخ: به طور معمول ذخیره انرژی در موتورهایی با ولتاژ کار پائین ، بسیار آسان تر از ذخیره انرژی در موتورهای 380 ولت است. با کنترل جریان و ولتاژ می توانیم انرژی حاصل از ژنراتور شدن موتور را تحت کنترل در آورد و در یک باطری ذخیره کنیم.

ولتاژ و جریان بازیافتی از موتور زمانی که کنترل و در یک پک باطری ذخیره شود، در حالت عکس به مصرف موتور اسانسور می رسد، به این صورت که بخشی از جریان مصرفی موتور را از پک باطری و بخش دیگر را از شبکه تامین می کند. برایند کلی کاهش مصرف انرژی از شبکه در حدود %40 است.

تکنولوژی جدید چه مزایای دیگری می تواند داشته باشد؟

پاسخ: در شرایطی که محدودیت تامین برق سه فاز وجود داشته باشد، می توان آسانسور را با برق تک فاز 220 ولت راه اندازی کرد. امکان کارکرد این آسانسور با حداقل 200 استارت در صورت قطع برق شبکه با توجه به انرژی بازیافتی ذخیره شده در پک باطری و همچنین عدم نیاز به ژنراتور جهت روشن نگه داشتن آسانسور در زمان قطع برق شبکه وجود دارد، ضمن اینکه ژنراتورها دارای مشکلاتی از قبیل:

  • قیمت بالای تامین ژنراتور        
  • نیاز به فضایی مناسب جهت استقرار ژنراتور            
  • ایجاد آلودگی صوتی             
  • ایجاد دود و آلودگی هوا در ساختمان      
  • تعمیر و نگهداری             
  • مشکلات تامین سوخت (بنزین یا گازوئیل) و .......... هستند. در صورتیکه با استفاده از پک باطری در سیستم جدید، باطری ها دائما" در حال شارژ و دشارژ بوده و حداکثر عمر را خواهند داشت، نیاز به فضای خاصی ندارند و در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد شد.

 

استفاده از این تکنولوژی نوین مستلزم صرف چه میزان هزینه اضافی است؟

پاسخ: از آنجا که اکثر آسانسورهای منصوبه در سال های اخیر دارای دستگاه نجات اضطراری (سیستم بلاک اوت)هستند، سیستم پک باطری در این تکنولوژی جدید می تواند جایگزین آن شود (در موتورهای 220 ولت) بنابراین جایگزین کردن تکنولوژی نوین هزینه بالایی برای مصرف کننده نخواهد داشت.
بطور کلی در سیستم نجات اضطراری (بلاک اوت) چند ثانیه پس از قطع برق شبکه و از کار افتادن آسانسور، دستگاه برق اضطراری وارد مدار شده، کابین را به نزدیکترین طبقه هدایت می کند و پس از باز کردن درب کابین، آسانسور خاموش شده و از کار می افتد، در این صورت دستگاه نجات اضطراری (بلاک اوت) به صورت آنلاین کار نمی کند و چند ثانیه طول می کشد تا وارد مدار شود. هیچگونه بازیافت انرژی در آن صورت نمی گیرد، فقط انرژی لازم جهت نیم طبقه حرکت دارد.

در صورتی که با تکنولوژی جدید ، آسانسور بدون توقف در حین قطع برق به حرکت خود ادامه می دهد و مقدار قابل توجهی بازیافت انرژی دارد. پس از قطع برق نیز امکان پاسخ به حداقل 200 درخواست (200 استارت) را دارد.

بنابراین نتیجه می گیریم این تکنولوژیجدید از نظر کارایی با سیستم های قبلی قابل مقایسه نیست.

آیا در تکنولوژی جدید از نظر ظرفیت و تعداد طبقات محدودیتی وجود دارد؟

پاسخ: در سیستم جدید قابلیت کار برای آسانسورهای مختلف تا ظرفیت هزارکیلوگرم (آسانسورهای 13 نفره) و سرعت 2m/s فراهم شده و از نظر تعداد طبقات هیچگونه محدودیتی وجود ندارد.

سلام ودرود به همه فعالان صنعت آسانسور ومهندس پار عزیز که تو این زمینه پیشگام والگو جوانان این صنعته ،یکی از آرزوهای من فعالیت وکار تو گروه پاره، خدا قوت جناب پار

با عرض سلام خدمت جناب مهندس پار که انصافا در خیلی از موارد جزو پیشگامان آسانسور در ایران هستند ، میخواستم بپرسم در صورت استفاده از سطح بیشتر سلولهای خورشیدی امکان اتصال موتور های معمولی به این سیستم هم مقدور هست یا خیر .

با تشکر

نظیفی

با سلام

همکار گرامی قبلا" پرسشی مشابه در این رابطه از جناب مهندس پار شده که وی پاسخ داده است.

برای مشاهده پاسخ می توانید به لینک زیر مراجعه فرمائید:

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هفتصد و نود و پنج را به عدد بنویسید.