برنامه آموزشي دوره هاي آموزش آسانسور و پله برقی

 
تاریخ انتشار: دوشنبه, 1387/01/19 - 16:22 توسط ميرعبدله ياني
اهداف مركز آموزش آسانسور سازي دماوند :

با روند رو به رشد افزایش جمعیت شهر نشین و لزوم فراهم نمودن زیر ساخت های مناسب برای اسکان آن و عدم امکان توسعه بی ضابطه افقی شهر ها ، راهکاری بجز ساخت مجموعه های بلند مرتبه در پیش رو باقی نمانده است . گسترش روز افزون ساختمان ها ، عدم توجه به تربیت و آموزش نیروی کار آزموده برای سرویس دهی به این ساختمان ها در چند دهه اخیر لزوم توجه به نقش آموزش علمی و کاربردی را در تمام زمینه ها گوشزد می نماید. كنسرسيوم تسلا – دماوند با بيش از پنجاه سال سابقه در اين صنعت براي رفع اين نياز در سال 1378 اقدام به تاسيس اولين مركز آموزش تخصصي آسانسور در خاورميانه نمود . اين مركز با همكاري معاونت كار دانش وزارت آموزش و پرورش تاسيس و با گسترش فعاليت خود از سطوح تحصيلات متوسطه به تحصيلات تكميلي اقدام به تاسيس اولين مركز آموزش عالي تخصصي آسانسور با همكاري وزارت صنايع و معادن و دانشگاه جامع علمي - كاربردي نمود . هم اكنون نيز با توجه به نياز روز افزون به آموزش هاي حين خدمت كاركنان شركتها و سازمانهاي مختلف ، اقدام به بر پائي دوره هاي آموزشي تخصصي در صنعت آسانسور و پله برقي نموده است .

برخي از خدمات اين مركز آموزش بشرح ذيل مي باشند :


  • اجراي دوره هاي پودماني و ترمي رشته نصب و تعمير آسانسور و پله برقي با نظارت دانشگاه جامع علمي و كاربردي ايران و وزرات علوم تحقيقات و فن آوري
  • اجراي دوره هاي كاردانش رشته نصب و تعمير آسانسور و پله برقي با همكاري وزارت آموزش و پرورش
  • اجراي دوره هاي فني و حرفه اي نصب و تعمير آسانسور با همكاري سازمان فني و حرفه اي كشور
  • اجراي دوره هاي كوتاه مدت ، حين خدمت و درون سازماني براي سازمانها و موسسات خصوصي و دولتي با همكاري وزارت صنايع و معادن
  • اجراي دوره هاي آموزشي بازرسي فني و آزمون آسانسور و پله برقي با همكاري سازمان استاندارد TUV اتريش و موسسه Lift institute هلند ( مدرك بين المللي )
  • ارائه خدمات آزمون و تحقيقات بر روي قطعات آسانسور و پله برقي جهت دستيابي به استاندارد ايران ISIRI و CE marking با همكاري موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران ، سازمان بين المللي TUV و موسسه Lift Institute هلند .
اين مركز در برنامه هاي آموزشي كوتاه مدت خود را بر پايه نياز صنعت آسانسور و پله برقي و همچنين نياز شركتها ، سازمانها و ادارات مرتبط با اين صنعت تهيه و تدوين نمود .

الف- دوره هاي نيمه حضوري (مهارتي)
ب- دوره هاي حضوري (كارداني)
ج- دوره هاي خاص (حين خدمت)


الف - دوره هاي آزاد مهارتي تكنسين نصب و تعمير آسانسور وپله برقي 2 (نيمه حضوري )

اهداف دوره :

: آموزش تكنسين نصب و تعمير آسانسور و پله برقي جهت تامين منابع انساني آموزش ديده شركتهاي طراحي و مونتاژ آسانسور ، سازمانها و ادارات و مرتبط با صنعت آسانسور و پله برقي

سطح علمي دوره ها :

اين دوره ها در مقطع تحصيلي ديپلم برگزار مي گردد . داوطلبان شركت در اين دوره ها با حداقل مدرك تحصيلي سوم راهنمائي و به بالا در اين دوره ها پذيرفته مي شوند . به همين دليل كليه داوطلبان بدون توجه به آخرين مدرك تحصيلي ملزم به گذراندن دروس اين دوره خواهند بود

سر فصل دروس دوره :

بر نامه درسي و استاندارد آموزشي اين دوره مصوب سازمان فني و حرفه اي كشور بوده و در هشت ترم سه ماهه برگزار مي گردد :
ترم اول : علوم پايه يك ( رياضيات – فيزيك و مكانيك – ايمني و بهداشت )
ترم دوم : علوم پايه دو : ( نقشه كشي 1 – ماشين افزار و روشهاي توليد 1 )
ترم سوم : علوم پايه سه ( كارگاه نقشه كشي – ماشين افزار 2 - كارگاه ماشين افزار 1 )
ترم چهارم : تخصصي 1 ( استاندارد 1 – تكنولوژي آسانسور 1 – مباني برق و الكترونيك )
ترم پنجم : تخصصي 2 ( استاندارد 2 – تكنولوژي آسانسور 2 )
ترم ششم : تخصصي 3 ( مباني هيدروليك – نصب اجزاء مكانيكي – محاسبات فني )
ترم هفتم : تخصصي 4 (نصب اجزاء الكتريكي – اصول راه اندازي و عيب يابي – كار آموزي 1 )
ترم هشتم : تخصصي 5 ( آشنائي با بازرسي آسانسور – تعميرات و نگهداري – آشنائي با مديريت پروژه – كار آموزي 2 )

نحوه برگذاري كلاسهاي نيمه حضوري :

• اين نوع دوره ويژه داوطلباني است كه يا به دليل اقامت در شهرستان و يا به دليل مشغله كاري امكان حضور دائم در كلاسهاي تئوري را ندارند . داوطلب در اين دوره ها مطالب و دروس تئوري را بوسيله پست در يافت و در محل كار يا زندگي خود مطالعه مي نمايد . و فقط براي كلاسهاي عملي حداقل يك و حداكثر دو روز در هر ماه (پنجشنبه ) از ساعت 8 تا 16 به فراگيري مطالب عملي مي پردازد.
• اين مركز تعهدي در قبال تامين خوابگاه و ساير امكانات رفاهي در طي كلاسهاي عملي ندارد .
• مطالعه دروس تئوري مطابق جدول زمانبندي پيشنهادي و در محل اقامت داوطلب صورت مي گيرد و لازم نيست داوطلب در كلاس درس حاضر شود مگر در زمان امتحانات پايان ترم
• داوطلبان مي توانند براي رفع اشكال از طريق تلفن ، پست يا پست الكترونيك با استاد مربوطه در ارتباط باشند علاوه بر آن مي توانند در هنگام برگذاري كلاسهاي عملي نيز رفع اشكال نمايند.
• كلاسهاي عملي و آزمون پايان ترم در روز هاي پنجشنبه برگزار مي گردد .

طول مدت دوره :

دوره نيمه حضوري در هشت ترم سه ماهه برگزار مي گردد . شروع هر ترم از ابتداي فصل و آزمون پايانترم در پايان همان فصل برگزار مي گردد .

نكته بسيار مهم :

• امكان معادل سازي دروس گذارنده شده در اين دوره ها از و به رشته ها و مقاطع تحصيلي مشابه وجود ندارد و تمامي داوطلبان بدون در نظر گرفتن مدرك و رشته تحصيلي ملزم به گزراندن دروس هستند .

تبصره – در ترم اول تا چهارم ، امكان گذراندن دو ترم همزمان وجود دارد بدين ترتيب طول مدت تحصيل داوطلبان كوتاهتر خواهد شد. ولي داوطلب مي بايست همزمان در دو ترم ثبت نام نموده و در آزمونها و كلاسهاي عملي شركت نمايد. .

مدرك پايان دوره :

به كليه داوطلباني كه موفق به گذراندن آزمونهاي پايانترم هر هشت ترم گردند ، گواهينامه پايان دوره اعطاء مي گردد . اين داوطلبان پس از دريافت گواهينامه پايان دوره مي توانند با شركت در آزمون جامع كه راسا توسط سازمان فني و حرفه اي كل كشور برگزار مي گردد شركت و در صورت قبولي موفق به دريافت گواهينامه مهارتي بين المللي در رشته نصب و تعمير آسانسور گردند .

• دارندگان اين مدرك مي توانند با رعايت ساير شرايط وزارت علوم در آزمون ورودي دوره هاي مقطع كارداني دانشگاه جامع علمي و كاربردي رشته نصب و تعمير آسانسور و پله برقي شركت نموده و از سهميه ورودي بدون كنكور استفاده نمايند .
• دارنده اين مدرك بعنوان تكنسين آسانسور 2 شناخته مي شوند و مي توانند با اتكاء به آن و فراهم نمودن ساير شرايط لازم بعنوان تكنسين فني و يا مدير فني در شركتهاي طراحي و مونتاژ به فعا ليت اقدام ورزند .
• دارندگان اين مدرك مي توانند با معادل سازي دروس عمومي و پايه خود از وزارت آموزش و پرورش ديپلم رسمي كاردانش نصب و تعمير آسانسور دريافت نمايند .

نحوه پذيرش در دوره های نیمه حضوری :

پذيرش داوطلبان در اين دوره ها راسا توسط مركز آموزش و با طي مراحل زير صورت مي پذيرد .

مراحل و روش ارسال درخواست پذيرش و ثبت نام در دوره هاي نيمه حضوري :

1- ارسال درخواست پذيرش در دوره ها توسط متقاضي :

در اين مرحله متقاضي شركت در دوره هاي نيمه حضوري مدارك لازم را به يكي از دو روش زير به اين مركز ارسال نموده و منتظر پاسخ كتبي مركز باشد . مهلت ثبت نام در هر ترم از ابتداي آخرين ماه ترم شروع و يكهفته قبل از شروع ترم جديد پايان مي يابد .

درخواست پذيرش در دوره هاي آموزشي اين مركز فقط به دو روش زير ميسر است :

پذيرش آنلاين : از طريق همين سايت و با پر كردن فرم پذيرش آنلاین و ارسال آن

پذيرش از طريق پست : ارسال مدارك زیر از طريق پست پيشتاز به آدرس مركز.

مدارك لازم براي درخواست پذيرش و ثبت نام :

• يك قطعه عكس پرسنلي
• كپي آخرين مدرك تحصيلي
• كپي صفحه اول شناسنامه
• آدرس محل كار و زندگي با ذكر شماره تماس و كد پستي 10 رقمي

توضيح 1 : در صورت استفاده از فرم پذيرش آنلاين ، مدارك فوق را اسكن (75-150 dpi) و ارسال نمائيد .
توضيح 2 : به مداركي كه بصورت حضوري ارسال گردد ترتيب اثر داده نخواهد شد.


2 - بررسي در خواست توسط مركز

در اين مرحله، مركز طي دو روز كاري مدارك ارسالي را بررسي و در صورت انطباق با شرايط ، فرم دعوت نامه ثبت نام و دفترچه راهنماي دوره را به آدرسي كه متقاضي در درخواست خود قيد نموده است با پست پيشتاز ارسال مي نمايد .

3- ثبت نام

دراين مرحله متقاضي پس از دريافت دعوتنامه ثبت نام و دفترچه راهنما ، موارد مندرج در آئين نامه آموزشي را مطالعه و در صورت تمايل فرم ثبت نام را تكميل و پس از واريز شهريه به حساب مركز ، مدارك مربوطه را به آدرس مركز ارسال مي نمايد . مهلت ثبت نام و جزئيات پرداخت شهريه در دعوت نامه قيد مي گردد .

4- صدور تائيديه ثبت نام و ارسال منابع درسي

در اين مرحله داوطلب بعنوان كار آموز مركز شناخته شده و مطابق تقويم آموزشي مركز منابع درسي و راهنمائي هاي لازم را از طريق پست دريافت مي نمايد.

5- شهريه دوره :

شهريه دوره هاي آزاد بصورت ترمي (سه ماهه) و در هنگام ثبت نام از داوطلب دريافت مي شود .
شهريه هر ترم در سال 1387 براي ورودي هاي جديد مبلغ 000 270 3 ريال (سیصد و بیست و هفت هزار تومان ) تعيين و مصوب گرديده است .
شهريه دوره در هر سال ثابت و در ابتداي سال جديد افزايش مي يابد .


ب - دوره كارداني نصب و تعمير آسانسور و پله برقي (حضوري )

اهداف دوره :

آموزش تكنسين درجه 1 و مدير فني نصب و تعمير آسانسور و پله برقي جهت تامين منابع انساني آموزش ديده شركتهاي طراحي و مونتاژ آسانسور ، سازمانها و ادارات و مرتبط با صنعت آسانسور و پله برقي

سطح علمي دوره ها :

اين دوره ها در مقطع تحصيلي فوق ديپلم برگزار مي گردد . داوطلبان شركت در اين دوره ها با حداقل مدرك ديپلم متوسطه و به بالا در اين دوره ها پذيرفته مي شوند .

سر فصل دروس دوره :

بر نامه درسي و استاندارد آموزشي اين دوره مصوب وزارت علوم تحقيقات و فناوري بوده و در قالب 7 ترم پودمان مطابق تقويم آموزش عالي كشور برگزار مي گردد :

ترم پيش پودمان : رياضيات پيش دانشگاهي – فيزيك پيش دانشگاهي
ترم اول : علوم پايه 1 ( رياضي 1 – فيزيك 1 - ايمني و بهداشت كار – اخلاق اسلامي)
ترم دوم : علوم پايه 2 (استاتيك – ماشين افزار و روشهاي توليد – برق و الكترونيك عمومي – فارسي )
ترم سوم : مهارت پايه (هيدروليك كاربردي – نقشه كشي و اندازه گيري دقيق – كارگاه عمومي – مباني كامپيوتر – كارگاه جوشكاري – آز برق – زبان )
ترم چهارم : شناسائي سيستم (شناخت آسانسور و پله برقي – شناخت قطعات و اجزاء آسانسور – مقاومت مصالح – زبان تخصصي )
ترم پنجم : نصب 1 (مباني نصب مكانيكال – مباني نصب الكتريكال – كارگاه مكانيكال – كارگاه الكتريكال – جمعيت و تنظيم خانواده-كار آموزي 1 )
ترم ششم : راه اندازي و آزمون (را ه اندازي و آزمون – استاندارد در آسانسور و پله برقي – كارگاه راه اندازي و آزمون – تربيت بدني 1)
ترم هفتم : سرويس و نگهداري (سرويس و نگهداري – كاربرد كامپيوتر – دري اختياري – كارگاه سرويس و نگهداري - كار آموزي 2)

نحوه برگذاري كلاسها :

كلاسها بصورت حضوري و در محل مركز آموزش واحد تهران و دماوند بصورت توام برگزار مي گردد نکته : اين مركز تعهدي در قبال تامين خوابگاه و ساير امكانات رفاهي ندارد .

طول مدت دوره :

دوره كارداني بطور متوسط بين 2 تا 6 سال قابل انجام است .

نكته بسيار مهم : امكان معادل سازي دروس گذارنده شده در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي مورد تائيد وزارت علوم و تحقيقات و فنآوري با رعايت شرايط دانشگاه جامع علمي – كاربردي در اين دوره ها وجود دارد.

مدرك پايان دوره :

• به كليه داوطلباني كه موفق به گذراندن هر ترم شوند ، گواهينامه پايان ترم (پودمان ) اعطاء مي گردد . اين داوطلبان پس از دريافت گواهينامه پايان دوره مي توانند با شركت در آزمون جامع كه دانشگاه جامع علمي – كاربردي برگزار مي گردد شركت و در صورت قبولي موفق به دريافت مدرك كارداني رسمي در رشته نصب و تعمير آسانسور از وزارت علوم گردند .

• دارندگان اين مدرك مي توانند با رعايت ساير شرايط وزارت علوم در آزمون ورودي دوره هاي مقطع كارشناسي مهندسي آسانسور و پله برقي و يا ساير رشته هاي مهندسي شركت نمايند .

• دارنده اين مدرك بعنوان تكنسين آسانسور 1 شناخته مي شوند و مي توانند با اتكاء به آن و فراهم نمودن ساير شرايط لازم بعنوان تكنسين فني و يا مدير فني در شركتهاي طراحي و مونتاژ به فعا ليت اقدام ورزند .

نحوه پذيرش دوره های حضوری :

پذيرش داوطلبان در اين دوره ها راسا توسط سازمان سنجش آموزش عالي كشور و در قالب دو روش ترمي و پودماني صورت مي پذيرد .

1 - سيستم آموزشي پودماني :

در اين سيستم ملاك پذيرش صرفا نوع و معدل كل ديپلم داوطلب بوده و كنكور ورودي برگزار نمي گردد . داوطلبان شاغل در صنعت آسانسور با سوابق مستند مي توانند از سهميه ويژه شاغل استفاده نمايند. سيستم پذيرش پودماني مختص دارندگان كارت پايان خدمت و يا معافيت دائم نظام وظيفه مي باشد .

1-1 – اعلام پذيرش از سوي سازمان سنجش آموزش كشور از طريق رسانه هاي جمعي و يا سايت www.Sanjesh.org
2-1 مراجعه به دفاتر پستي براي خريد دفترچه و كارت اعتباري و تكميل و ارسال فرم ثبت نام اينترنتي
1-3 بررسي مدارك ارسالي و اعلام ليست پذيرفته شدگان مرحله اول توسط سازمان سنجش
1-4 مصاحبه حضوري با پذيرفته شدگان و اعلام ليست قطعي توسط مركز آموزش
1-5 تكميل مدارك ثبت نام و پرداخت شهريه

2 - سيستم آموزشي ترمي :

در اين سيستم علاوه بر پذيرش بر مبناي نوع و معدل كل ديپلم ، نتايج كنكور ورودي نيز عامل تعيين كننده در پذيرش داوطلب مي باشد. مراحل پذيرش در سيستم ترمي بشرح ذيل مي باشد :

2-1- اعلام پذيرش از سوي سازمان سنجش آموزش كشور از طريق رسانه هاي جمعي و يا سايت www.Sanjesh.org
2-2- مراجعه به دفاتر پستي براي خريد دفترچه و كارت اعتباري و تكميل و ارسال فرم ثبت نام اينترنتي
2-3- اعلام زمان برگزاري آزمون و محل دريافت كارت توسط سازمان سنجش
2-4- شركت در آزمون
2-5-بررسي مدارك ارسالي و اعلام ليست پذيرفته شدگان آزمون مرحله اول توسط سازمان سنجش
2-6- مصاحبه حضوري با پذيرفته شدگان و اعلام ليست قطعي توسط مركز آموزش
2-7- تكميل مدارك ثبت نام و پرداخت شهريه

توضيح مهم :

• پذيرفته شدگان سيستم ترمي جهت دريافت مدرك كارداني نيازي به شركت در آزمون جامع ندارند .
• پذيرفته شدگان سيستم ترمي مي توانند از معافيت تحصيلي برخوردار گردند
• طول مدت تحصيل در سيستم ترمي بين 2-3 سال است .
• واحدهاي درسي سيستم ترمي و پودماني عينا همانند يكديگر هستند .
• مدارك صادره در سيستم ترمي و پودماني از اعتبار واحد برخوردارند .

شهريه دوره ها حضوري :

شهريه دوره هاي حضوري مطابق مصوبات وزارت علوم تحقيقات و فناوري در ابتداي هر نيم سال تحصيلي تعيين و از طريق دفترچه راهنماي ثبت نام به اطلاع داوطلبان مي رسد .

ج- دوره هاي تخصصي خاص

اين مركز آمادگي دارد بنا بر خواست سازمانها ، شركتهاي دولتي و خصوصي دوره هاي تخصصي مختلفي در زمينه صنعت آسانسور و پله برقي طراحي و اجراء نمايد . نوع نياز متقاضي و تعداد افراد شركت كننده در دوره تاثير بسازئي در هزينه هاي دوره دارد . لذا از متقاضيان اين نوع دوره ها تقاضا دارد ، نوع مباحث مورد نظر ، و تعداد شركت كنندگان در دوره را تعيين و بصورت كتبي از اين مركز استعلام نمايند.


***********************

اين مركز آموزشی براي شركتها ، سازمانها و ادارات دولتي و خصوصي متقاضي دوره، امكانات خاصي را در نظر مي گيرد . برخي از اين امكانات بشرح ذيل است :

1-تخفيف در شهريه :

حداقل تعداد شركت كنندگان در كلاس ميزان تخفيف
20 نفر 10%
30 نفر 15%
40 نفر 20%

در صورتيكه شركت كنندگان در دوره بيش از 40 نفر باشند ، مركز آموزش متناسب با تعداد شركت كنندگان تخفيف ويژه اي را در نظر خواهد گرفت .

2- هماهنگي جهت زمان برگزاري :

متناسب با نياز سازمان ، مركز آموزش زمان و مكان اجراي دوره را با هماهنگي متقاضي تعيين مي كند .

3- طراحي سرفصل هاي خاص :

متناسب باآسانسور ها و پله برقي هاي خاصي كه سازمان متقاضي با آنها سرو كار دارد اين مركز سرفصلهاي ويژه اي را متناسب نياز سازمان به دوره مي افزايد .

4-هماهنگي مكان برگزاري:

متناسب با نياز سازمان متقاضي در موارد خاص اين مركز مي تواند دوره آموزشي را در محل سازمان متقاضي برگذار نمايد .
براي كسب اطلاعات بيشتر با اين مركز تماس حاصل فرمائيد . تلفن تماس :

77339190 -77349925

مرکز آموزش علمي – كاربردي آسانسور سازی دماوند

افزودن دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
CAPTCHA
این سوال برای تشخیص کاربر واقعی از ربات های اسپمر می باشد.

لطفا عبارت هزار و دویست و بیست را به عدد بنویسید.