سندیکای آسانسور و پله برقی

کلیه اخبار و موارد مربوط به سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران

چاپ کتاب مرجع کاربردی فروش و نصب پله برقی

تاریخ انتشار: جمعه, 1397/08/18 - 16:23 توسط طبسی

بر اساس آمارهای گوناگون، کتاب و کتابخوانی در کشور از جایگاه خوبی برخوردار نیست و متاسفانه در بین اکثر اقشار مختلف برای کتاب و کتابخوانی اگر اولویتی هم اگر باشد، اولویت آخر است.

همین وضعیت را در صنعت آسانسور و پله برقی شاهد هستیم، شاید یکی از دلایل قابل توجه و تامل عدم تالیف، ترجمه و نشر کتاب های ذیربط با آسانسور و پله برقی باشد، در صورتیکه مطالعه کتابهایی با موضوع آسانسور و پله برقی در مباحثی چون ایمنی، فنی، آموزشی، تخصصی و ...... می تواند نقش موثر و تاثیرگذاری در رشد و ارتقاء دانش و تخصص عوامل اجرایی و دیگر دست اندکاران این صنعت داشته باشد.

چندی پیش در رابطه با موضوع کتاب و کتابخوانی با اندک بررسی و تحقیق به مطالبی رسیدم که آگاهی از بعضی نکات آن خالی از لطف نمی باشد:

دوم مهرماه 1397 انتخابات "تحادیه کشوری صنعت آسانسور و پله برقی ایران"

تاریخ انتشار: یکشنبه, 1397/07/01 - 22:35 توسط طبسی

از سال 1384 که صنعت و صنف آسانسور به اتحادیه همگن اختصاص داده شد و پیگیری های سال 1388 و فراخوان 1389 جهت :

و عدم نتیجه گیری و فراخوان مجدد و موارد و مسائل محتلف طی سالهای 1391 الی 1396 موضوع با جدیدت پیگیری شد.

طی این سالها همکاران محترم موافق تاسیس اتحادیه کشوری صنعت آسانسور و پله برقی که در اکثریت می باشند به همراه مخالفین نظرات و دلایل خود را به صورت جامع مطرح کرده و این مباحث در شبکه های اجتماعی بصورت گسترده بازتاب داشته که در گذشته پورتال پارس لیفت مبادرت به انعکاس گسترده این نظرات نموده است.

صندلی داغ با حصور مهندس عربزاده نایب رئیس سندیکای آسانسور و پله برقی ایران

تاریخ انتشار: چهارشنبه, 1396/12/16 - 11:29 توسط عمادین

ضمن عرض سلام حضور همکاران محترم صنعت آسانسور و پله برقی ایران
در روز های آغازین تیرماه سال 1394 با همت دوست و همکار گرامی جناب آقای مسلم عمادین با تشکیل گروه هم اندیشی آسانسور اولین برنامه صندلی داغ با حضور جناب آقای مهندس مجتبی ذوالفقاری کارشناس سازمان ملی استاندارد ایران گزار گردید که مورد توجه همکاران گرامی قرار گرفت.

نمایشگاه تخصصی آسانسور و پله برقی، بالابرها، نقاله ها و تجهیزات جانبی سال 1396 توسط سندیکای آسانسور در نمایشگاه شهر آفتاب برگزار می کردد

تاریخ انتشار: یکشنبه, 1395/11/03 - 12:10 توسط طبسی

اولین نمایشگاه تخصصی آسانسور و پله برقی، بالابرها، نقاله ها و تجهیزات جانبی در سال 1396 برای اولین بار در شهر نمایشگاهی آفتاب در جنوب تهران برگزار خواهد شد. در ادامه این مطلب به روند برگذاری این دوره، چگونگی شرکت در این نمایشگاه به عنوان غرفه دار، شرایط شرکت در آن و فرم های مورد نیاز ثبت نام در این نمایشگاه می پردازیم...

حوادث صنعت آسانسور و ضرورت تاسیس صندوق حمایت از آسیب دیدگان این صنعت

تاریخ انتشار: شنبه, 1395/10/04 - 19:13 توسط طبسی

آسانسور و پله برقی یکی از تجهیزاتی است که امروزه در اکثر ساختمانها و آسمانخراشهای جهان وجود دارد. میلیاردها نفر روزانه از آن استفاده می کنند. ایمنی و سلامت مصرف کنندگان و همچنین گروههایی که مسئولیت نصب و راه اندازی این تجهیزات در ساختمان را دارند یکی از دغدغه های صنعت آسانسور و پله برقی جهان است. متاسفانه تا کنون در ایران توجه لازم به این موضوع نشده است.

ثبت نام نهمین نمایشگاه بین المللی اختصاصی آسانسور،پله برقی، صنایع و تجهیزات وابسته در اصفهان آغاز شد

تاریخ انتشار: شنبه, 1395/04/12 - 09:35 توسط طبسی

فعالان بخش های آسانسور و پله برقی، نصب و راه اندازی انواع آسانسور و پله برقی، لوازم و قطعات و متعلقات، انواع درب و کابین آسانسور و تابلوهای فرمان می توانند برای حضور در نهمین نمایشگاه بین المللی اختصاصی آسانسور، پله برقی، صنایع و تجهیزات وابسته که در تاریخ 10 تا 13 شهریور ماه 1395 در اصفهان برگزار می شود، اقدام نمایند. اطلاعات کامل این نمایشگاه و چگونگی شرکت در آن را را در ادامه این مطلب مطالعه فرمائید.

سامانه آسانه، خرید قانونمند آسانسور

تاریخ انتشار: چهارشنبه, 1394/08/27 - 07:32 توسط طبسی

صنعت آسانسور و پله برقی صنعتی است که در ایران به سرعت در حال پیشرفت و تعالی بوده و در سالهای اخیر در ساختار تکنولوزی، اشتغال و اقتصاد جایگاه خاصی برای خود بوجود آورده، چندیست  این صنعت جوان و پویا درگیر مباحثی شده که باعث بروز مشکلات عدیده ای گردیده است.

تمدید پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور، شرایط جدید برای مدیران فنی، آسانسور ملی، نامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، ساماندهی نصابان و تعمیرکاران آسانسور، طرح سامانه آسانه از جمله مواردی است که ذهن اکثریت همکاران را به خود معطوف نموده است.

آسانسور ملی و طرح ساماندهی نصابان آسانسور

تاریخ انتشار: جمعه, 1394/08/08 - 22:28 توسط طبسی

 در حوزه فعالیت اهالی صنعت آسانسور و پله برقی مسائلی وجود دارد که بعضی از آنها باعث حرف و حدیث  بسیاری شده است، از جمله مشکل مهر فروشی، طرح ساماندهی نصاب های آسانسور  و شیوه نامه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت و اخیرا" هم موضوع آسانسور ملی از نوع چینی. این مسائل چالش برانگیز دستمایه مباحث و نظرات گوناگونی اهالی صنعت آسانسور و پله برقی ایران در شبکه های اجتماعی مخصوصا" تلگرام گردیده است که در این مطلب به آن می پردازیم

پاسخ آنلاین به سوالات درباره پله برقی و ایمنی توسط استاد آنتونی آندون

تاریخ انتشار: سه شنبه, 1394/05/27 - 00:16 توسط طبسی

"تاریخچه ساخت پله برقی" مطلبی بود که به صورت خلاصه در تاریخ 21/1/1386 در سایت پارس لیفت منتشر شد، در این مقاله زمان ثبت  امتیاز پله برقی توسط نایتان آمز به حدود 156 سال قبل و به سال 1859 باز می گردد.

البته پله برقی های نزدیک به پله برقی های امروزی  توسط جس رنو در سال 1892 و نمونه نصب شده آن در سال 1893 در شیگاگو و بعدها در سال  1900 در شهر نیویورک و پاریس نصب شد که پله برقی نیویورک تا سال 1955 کار می کرد، برای اولین بار پله برقی در سال 1911 در متروی لندن نصب گردید.

گزارش هفتمین جشنواره منتخبین صنایع آسانسور و پله برقی ایران در بنیاد علمی تحقیقاتی روزبه

تاریخ انتشار: شنبه, 1394/05/17 - 00:59 توسط طبسی

مراسم رسمی هفتمین جشنواره بنیاد علمی تحقیقاتی روزبه، روز پنچشنبه مورخ 15 مردادماه سال 1394 در سالن اجتماعات دانشگاه آسانسور دماوند اجرا شد، در ادامه این مطلب به گزارش کاملی از این جشنواره و برگزدیدگان این دوره می پردازیم. این جشنواره که یکی از معتبرترین جشنواره های صنعت آسانسور ایران می باشد هر ساله توسط بنیاد علمی روزبه در محل دانشگاه آسانسور دماوند اجرا می گردد.